Raamatukapi kasutamine

Telli laenutatud raamatud/ajakirjad raamatukappi!

NB! 1. juunist – 31. augustini paneb raamatukoguhoidja  esmaspäeviti, mil teenindussaal on suletud, tellitud raamatuid kappi kuni kella 17.00-ni. Pärast kella 17.00 tellitud raamatud pannakse kappi järgmisel tööpäeval.

Teenust pakuvad keskraamatukogu kojulaenutus ja lugemissaal (Posti 3) ning lasteosakond (Wiedemanni 11). Teenus on lugejale tasuta. Lugeja saab laenutatud teavikud (raamatud/ajakirjad) kätte Raamatukapist, mis asub aadressil Posti 3, Haapsalus, kultuurikeskuse hoone Posti tänava poolses küljes Raamatutagastuskasti kõrval. Tagastada saab raamatuid/ajakirju ööpäevaringselt.

Raamatukapi kasutamise kord

Lugejale saadetakse kapi avamiskood lugeja poolt antud kontaktile.

Juhul, kui Raamatukapi kohad on täis, teatab raamatukoguhoidja sellest lugejale ja lugeja saab valida, kas ta ootab vaba kohta või tuleb teavikutele ise järele.

Raamatukapi kasutamiseks on mitu võimalust:

Raamatukoguhoidja vahendusel:

  • Kirjuta e-kiri laenutus@lib.haapsalu.ee, reserveeri raamatud/ajakirjad raamatukoguhoidja vahendusel ja lisa soov Raamatukapi kasutamiseks.
  • Helista kojulaenutusse tel 4724495, lugemissaali tel 4724499 (Posti 3), lasteosakonda tel 4735535 (Wiedemanni 11), reserveeri teavikud ja soov kasutada Raamatukappi.

ISETEENINDUSES lugejaportaalis  lugeja.ee 

  • Lugeja logib sisse, reserveerib soovitud raamatud, valib raamatu eksemplari (avaneb “+” märgist) ja vajutab “Kappi”. Kättesaamisviisi saab muuta avades oma kontol “Reserveeringud” ja vajutab “Eemalda kapist”.
  • Teine võimalus: Lugeja logib sisse, reserveerib soovitud raamatud, sisestab Teavikukataloogi otsingusse “raamatukapp” ja reserveerib ka raamatukapi.

Vaata videot raamatukapi kasutamisest siit.