Näitused juulikuus:

Lugemissaalis (Posti 3):

Kirjanduse väljapanek „Orhideed Läänemaal”

 

Lugemissaali  vitriinides (Posti 3):

Näitus: “Kirjanik Elin Toona – 85”

 

Lugemissaali fuajees (Posti 3):

Näitus “Unistada, elada, hõljuda – Tove Jansson (1914 – 2001) Tove Janssoni 100. sünniaastapäeva puhul koostatud näitus vaatleb armastatud kirjanikku, kunstnikku ja muumide loojat talle omases ümbruses.

 

Lugemissaali fuajee vitriinides (Posti 3):

Raamatunäitus Välk ja pauk“ – Suvenäitus ilmastiku „võimalustest“ … Raamatud, artiklid, mis räägivad välgust, piksest, tormipilvedest.

 

Laenutussaali vitriinides (Posti 3):

Esemeline näitus “Madis Minteli fotoaparaadid”

Madise vanemad jõudsid Haapsallu II maailmasõja järgses segaduses. Madis sündis Haapsalus 1974., 7. klassis haaras kätte fotoaparaadi  Smena 8M ja hakkas oma esimesi pilte klõpsima. Madise huvi fotokate kogumise vastu sai alguse oma pere kaameratest. Hiljem hakkas ta kokku korjama ka tuttavate kapinurgas või keldrites/pööningutel seisvaid kaameraid ja mõned on ta  soetanud ka vanakraami kauplejate käest. Huvitavad pigem vanemad rauast peegelkaamerad, aga kogusse on sattunud ka muud tüüpi kaameraid.

 

Laenutussaali vahelael (Posti 3):

Näitus auguraua täppidest moodustatud piltidest. Tööde autor on Tiia Sugasepp – Igapäevatöö kontoris viis ta mõttele, kas ja kuidas saaks ära kasutada auguraua jääke? Proovitööks joonistas ta taksi koera, kasutades auguraua ringideks valget koopiapaberit ning kleepis neid pruunile lainepapist alusele. Tulemus oli huvitav, kuid mitte kõige parem. Taks ununes aastateks kapi taha. 2018.aastal kerkis idee uuesti pinnale. Alusena võttis ta kasutusele Räpina A4 kartongpaberi. Algne looming oli värvilisel alusel ümmargused valged auguraua augud/ täpid. Ümmargune auk ei võimaldanud aga kahjuks kõiki nüansse ellu viia. Vähehaaval võttis ta kasutusele värvilise paberi, muutis aluspaberit ning leidis uusi ja kvaliteetsemaid tarvikuid. Murdepunktiks said poolikud auguraua augud ning dekoratiiv augurauad. Uued kujundid andsid tohutult ideid ja uusi võimalusi.

Esimene isikunäitus hõlmas Tiia 4 aasta loomingut. Eriti südamelähedane on talle muusika ja kunsti ühendamine. Seepärast oli ka esimese näituse põhiidee ajendatud Modest Mussorgski teosest  “Pildid näituselt”. Modest sai oma teose idee Viktor Hartmanni akvarellide ja joonistustuste näitust külastades. Tiia pani Hartmanni maalid tänasesse päeva ja oma tehnikasse.

Tiia Sugasepp on lõpetanud Tartu ülikooli BA (2005) filosoofia erialal. Ta on avaldanud kaks ajaviiteromaani, toimetanud mitmeid raamatuid ja teinud kaastööd Äripäevale. Näitust eksponeeritakse 11. juunist – 13. augustini.

 

Lasteosakonnas (Wiedemanni 11):

Haapsalu Fotoklubi näitus “Karu”.

Fabiana Bocchi illustratsiooninäitus “Unelmate teater”

 

Uuemõisa raamatukogus (Ehitajate tee 3, Uuemõisa)

Madis Minteli fotonäitus „Igaühe Kaitseliit“.