Kirjandusüritused

NB! Üritustel kehtib hajutatuse nõue!

2. veebruar kell 16.30 – Naiskodukaitse Lääne ringkonna näituse “Säde ja Leegi” avamine raamatukogu lugemissaalis.

22. – 27. veebruar ja 17.-24. aprill Lasteraamatukogu koolivaheaja hoovimäng. Mängus saab osaleda raamatukogu lahtiolekuaegadel. Osalemiseks ei ole vaja muud kui küsida raamatukogust endale ülesannete leht ja suunduda meie hoovi seda lahendama. Kõigile ülesannete lahendajatele on preemiaks ka väike magus amps.

3. juuni kell 17.30 – Ehtemeister Keiu Kullese loeng „Rahvarõivas ja ehe“. Peale loengut on suurepärane võimalus Kullese ateljees valminud kihelkondlikke ehteid vaadata ja osta. Kes neljapäeva õhtul tulla ei jõua, siis on ehteid võimalik osta ka reedel kuni kella 12.00.

5. juuni kell 11.00 – 15.00 – Lasteraamatukogu tähistab perepäeva ja Stanislaw Lemi 100. sünniaastapäeva. Täpse kava leiab siit.

8. juuni kell 12.00 – 15.00 – tähistame luuletaja Ernst Enno sünniaastapäeva traditsioonilise ringkäiguga luuletaja hauale, mälestussamba juurde ja vestlusringiga raamatukogu lugemissaalis. vanaisale. Kogunemine vanal kalmistul Enno haual kell 12.

9. juuni kell 17.00Hanno Ojalo raamatu “Läänemaa Teises maailmasõjas” esitlus. Raamat annab ülevaate Läänemaa elanike katsumustest maailmasõjas, suurematest ja väiksematest lahingutest, arreteerimistest ja küüditamistest ja põgenemisest 1944.aastal.

16. juunist – 18. augustini toimub Haapsalu lasteraamatukogu (Wiedemanni 11) suvine ürituste sari „Suvi lasteraamatukogu Iloni Aias“. Igal kolmapäeval toimub kell 11.00 lasteraamatukogu õues jutu-, mängu- ja meisterdamistund, kus tutvustame lastele uuemat ja vanemat, eesti ja välismaa lastekirjandust, mille juurde kuulub ka lugude jutustamine, mängimine ja meisterdamine. Suveürituste täpsema kava leiab siit.

18. juuni kell 10.00 – Eesti viktoriin koostöös Hoolekandeteenustega. Ilusa ilmaga lasteraamatukogu hoovis (Wiedemanni 11) ja vihma korral keskkogu lugemissaalis (Posti 3). Lisainfo elin.kokla@hoolekandeteenused.ee või telefonil 5885 8634.

2. juuli kell 17.30 Dagmar Raudami romaani “Paul” esitlus. “Paul” on Raudami esimene romaan. Varem on ta kirjutanud raamatu “Minu Gruusia” ning koos tütre Diana Lotusega raamatud “Kassikõnd” ja “Minu New York”.

7. juuli kell 17.00 – Soome ajaloolane ja fotograaf Mikael Korhonen avab lugemissaalis (Posti 3) oma uue fotonäituse „Lääne Kalurist grafititeni“ ja esitleb samanimelist raamatut.

3. august kell 17.00 – Näituse “Ilme Loik. Maalid ja portselan” avamine laenutus- ja lugemissaalis (Posti 3).

13. augustil kell 15.00 avatakse HÕFFi raames „Stanislaw Lem 100“ lugemispesa avamine. Avamine Jüri Kallase miniloengu, ulmekirjanduse riiuli ja üllatustega toimub Haapsalu raamatukogu lugemissaali fuajees.

8. september – Muinasjutukonverents “Miks mets kohiseb?” Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis.

Lasteraamatukogus (Wiedemanni 11) toimuvad igal laupäeval kell 11.00 jutuhommikud.