Triinu Laan tuleb Haapsallu oma uut raamatut esitlema

Toimumise aeg: 12.06.2019 11:00 - 12:00

Triinu Laanel ilmus kolmas eesti- ja võrokeelne lasteraamat, mille pealkiri on „Krutskiline tita. Päähäkääntävä tita“. Haapsalus toimub raamatu esitlus 12. juunil, kell 11.00 lasteraamatukogus (Wiedemanni 11).

Eelkooliealistele lastele ja nende peredele mõeldud raamat „Krutskiline tita. Päähäkääntävä tita“ koosneb 15 jutukesest, mis kirjeldavad elu läbi tita silmade. Tekst on paralleelselt eesti ja võro keeles. Eestikeelne tekst võimaldab nii võrokestel kui muudel eestlastel hõlpsasti sisust aru saada ning võrokeelne lisab avastamis- ja äratundmisrõõmu.

„Väikelastele mõeldud raamatute lakooniline tekst võimaldab seda hõlpsasti kahes keeles paralleelselt esitada. Minu pere igapäevane kõnekeel on võro keel, ka raamatu tekstid sündisid esmalt selles keeles. Pean oluliseks, et minu kodukandi keel püsiks ja selle oskajaid leiduks ka järgnevate põlvkondade seas,“ räägib Triinu Laan.

Raamatu prototüüpideks on autori viielapselise perekonna kaks nooremat tütart, kelle vembud inspireerisid autorit raamatu lugusid kirjutama. „Elu nagu filmis, öeldakse mõnikord. Meil on elu nagu raamatus,“ naerab Triinu Laan.

Raamat on eriline ka selle poolest, Võru ja Põlva sünnitusmajades sündivate laste perekonnad saavad edaspidi selle kingiks Võru Instituudi abiga.

Triinu Laan on varem avaldanud kaks lasteraamatut. 2007. aastal ilmus „Suur must koer. Suur must pini“ (Triinu Ojari nime all) ja 2016 . aastal „Vana katkine kass. Vana katskinõ kass“ juba Triinu Laanena. Mõlemad raamatud olid ka Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali lastekirjanduse aastaauhinna nominendid. „Suure musta koera raamatu“ käsikiri sai auhinna Põlvepikukonkursilt ja „Vana katkise kassi“ raamat pälvis Lastekirjanduse Keskuselt Aasta Rosina tiitli.

Raamatu „Krutskiline tita. Päähäkääntävä tita“ esitlused toimuvad 3. juunil kl 17 Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatus, 5. juunil kell 11.30 Võrumaa Keskraamatukogus, 7. juunil kell 9.30 Põlva lasteraamatukogus ja 12. juunil kell 11 Haapsalu lasteraamatukogus.

Raamatu andis välja kirjastus Hea Lugu. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.