Raamatukogus on üleval fotonäituse Lääne Kalurist

Toimumise aeg: 07.07.2021 17:00 - 19:00

Soome ajaloolane ja fotograaf Mikael Korhonen avas 7. juulil Haapsalu raamatukogus (Posti 3) oma uue fotonäituse „Lääne Kalurist grafititeni“ ja esitles samanimelist raamatut. Näitus jääb raamatukokku ülesse juuli lõpuni.

Näitus ja samanimeline raamat kalurikolhoosist Lääne Kalur valmis Korhonenil juba eelmise aasta sügisel, kuid seoses varasemate piirangutega lükkus näituse avamine selle aasta juulikuusse, mil liikumine Soome ja Eesti vahel on taas vabam.

Mõned aastad tagasi sattus suur Haapsalu sõber Korhonen jalutuskäigul Krimmi holmile, kus teda rabasid kunagise kalatööstuse müüride seintele tekkinud grafitid ja tal tekkis soov need raamatusse jäädvustada.

„Grafiti on kunstiliik, mis kipub aja jooksul kaduma ja minu soov oli need üles pildistada, et nad säiliksid,“ on Korhonen rääkinud Lääne Elule raamatu sünnist. Nendest samadest piltidest ongi valminud ka näitus.

Kolmapäevasel kohtumisel rääkiski Korhonen oma projektist lähemalt – oma teekonnast Haapsalu ajaloo uurimisel ja sellest, miks ta otsustas Lääne Kalurist raamatu kirjutada.

Paar aastat tagasi esitles Korhonen raamatukogus oma fotoraamatut „Haapsalu. Linn mere äärel“, mida samuti saatis näitus.