Raamatukogus on üleval näitus Eesti vanasõnadest

Toimumise aeg: 30.03 - 27.04.2019 12:00 - 12:00

Aprillis on Haapsalu raamatukogu (Posti 3) lugemissaali fuajees üleval kunstistuudio “Bastor” näitus “Eesti vanasõnad”, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Nagu ütleb näituse pealkiri, on tegemist Eesti vanasõnadest inspireeritud kunstiteostega.

Näitusel üleval olevad maalid on teinud kunstistuudiolased. Tegemist on täiskasvanud harrastuskunstnikega. Iga teos on omamoodi emotsionaalse laenguga ja väljendusrikas. Neis kajastub rõõm ja kurbus, nostalgia möödaniku järele ning tüüne igapäevaelu vool. Iga pilt on pikaajaliste mõtiskluste ja sisevaatluste tulemus.

Näitusel esindatud tööd ei ole lihtsalt akrüülmaalid. Hulgaliselt on kasutatud erinevaid materjale (tekstiili, pitsi, nööri, nööpe jne), mis aitasid tuua esile vanasõnade maaläheduse, arhailisuse ja loodusläheduse. Töödest jookseb läbi ka rahvuslik joon, andes värvi ja luues meeleolu argipäeva.

Näituse idee küpses stuudio juhendaja Ilona Matsoni peas juba tükk aega ning ootas oma hetke. Juhendaja sooviks oli panna vanad ütlemised ja tarkuseterad illustreeritult lõuendeile. Kogu stuudio kollektiiv tuli selle mõttega õhinal kaasa.

Näitus jääb Haapsalu raamatukoguse ülesse kuni 27. aprillini.