Raamatukogupäevade peaesineja Haapsalus on Jan Kaus

Toimumise aeg: 19 - 30.10.2019 11:00 - 17:30

Haapsalu raamatukogu tähistab ka tänavu oktoobri lõpus raamatukogupäevi, mille raames pakume erinevaid sündmusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Raamatukogupäevad algavad Heli Reichardti lasteraamatu esitlusega 19. oktoobril ning lõppevad 30. oktoobril, kui toimub kohtumisõhtu Jan Kausiga.

Lisaks erinevatele sündmustele on lugemis- ja laenutussaali vitriinides väljas köitenäitus „Väike prints“ ning lugemissaali fuajees raamatu- ja esemenäitus “Mida loeb raamatukoguhoidja“.

Jan Kaus on kirjanik, kes on Haapsalus pikalt lapsepõlves aega veetnud ning tema onu Andres Kaus oli omal ajal siinse kultuuriosakonna juhataja. Kolm aastat tagasi kirjutas Kaus ka teksti toonasele Valge Daami lavastusele “Südamega läbi müüri.

Kaus on muuhulgas töötanud kultuurilehe Sirp toimetajana, juhtinud Eesti Kirjanike Liitu ning korraldanud Tallinnas rahvusvahelist kirjandusfestivali HeadRead. Koostöös teiste kirjanikega on ta andnud välja kuus luulekogu, kirjutanud kuus novelli- ja miniatuurikogu ning viis romaani.

Lisaks on raamatute ilmumisele kaasa aidanud nii tõlkija, toimetaja kui ka illustraatorina. Kaus on tuntud ka esseistina. Ta on pälvinud mitmeid kirjandusauhindu, viimati tänavuse Friedebert Tuglase novelliauhinna novelli “Õnnelik lõpp” eest, mis on pärit kogumikust “Enne kui unisusest saab reegel”.

Raamatukogupäevade kava Haapsalus:

19. oktoober, kell 11.00 – Heli Reichardti raamatu “Liisu, Leenu ja Kuuks” esitlus Haapsalu lasteraamatukogus (Wiedemanni 11).
22. oktoober, kell 11.00 – Külalislaenutajate päeva “Vaata, kes laenutab!” Haapsalu raamatukogu laenutussaalis (Posti 3). Seoses Haapsalu 740. sünnipäeva on laenutusletis Haapsalu linna juhtimisega seotud inimesed.
23. oktoober, kell 11.00 – Koolivaheaja jutu-, mängu- ja meisterdamistund “Kollitame! Kummitame!” Haapsalu lasteraamatukogus.
25. oktoober, kell 11.00 – Raamatukogupäevad. Külalislaenutajate päev “Vaata, kes laenutab!” Haapsalu lasteraamatukogus. Laenutusletis on lapsed.
26. oktoober, kell 11.00 – traditsiooniline jutuhommik lasteraamatukogus.
30. oktoober, kell 17.30 – Raamatukogupäevad. Kohtumisõhtu kirjanikuga: külas on Jan Kaus.

Üle-eestilised raamatukogupäevad kestavad 20.-30. oktoobrini.

Kohtume raamatukogus!