„Haapsalu kirjasõnas“ – kirjandus- ja kultuurilooline veebileht

Toimumise aeg: 25 - 26.05.2020 0:00 - 0:00

Lääne Maakonna Keskraamatukogu avas Haapsalu linna 740. juubeliaastal kirjandus- ja kultuuriloolise veebilehe „Haapsalu kirjasõnas“ .

Andmebaasi koostamise mõte tekkis Haapsalu linnavalitsuse poolt välja antud raamatu „Haapsalu. Aeg. Inimesed“ aruteludel osaledes, kuna raamatusse sai vaid kübeke välja otsitud tekstidest.

Haapsalu esitleme trükitud kirjasõna kaudu. Andmebaas koondab kokku tekstid, kus on juttu Haapsalu inimestest, sündmustest aga ka Haapsalust inspireeritud ilukirjanduslikud lood. Haapsalu vaimsust ja muljeid Haapsalust annavad hästi edasi raamatukogu külalisteraamatusse kirjutatud pühendused. Esialgu on kokku kogutud luuletusi, mälestusi, katkendeid ilukirjandusest ja perioodilistes väljaannetes ilmunud lugudest. Digiteeritud tekstidele on lisatud veebilink. Tekste illustreerivad fotod raamatukogu kroonikast.

Andmebaasi koostamise eesmärk on innustada lugejaid tundma meie kultuurimälu, tutvustada lokaalajaloolist keskkonda ja abistada kodulooliste andmete ja allikate leidmisel.

Andmebaas ei saa kunagi valmis, vaid täieneb pidevalt, kuid selle valikud jäävad paratamatult subjektiivseks.