Raamatu ja roosi päeval pääseb raamatukogu peidetud soppidesse

Toimumise aeg: 23.04.2018 17:30 - 19:00

Esmaspäeval, 23. aprillil tähistab Haapsalu raamatukogu rahvusvahelist raamatu ja roosi päeva ning selle puhul toimuvad ringkäigud raamatukogu peidetud soppidesse, kuhu tavakülastajad igapäevaselt ei pääse.

Ringkäigud algavad kell 12.00 ja 14.00 ning viivad muuhulgas trepi all asuvatesse hoidla ruumidesse ning edasi komplekteerimise osakonda, kus huvilised saavad vastuse küsimusele, kuidas raamatud raamatukogusse jõuavad, mille järgi valikuid tehakse ja miks uuematel raamatutel on mõnikord nii pikad järjekorrad. Ringkäikudele eelnevalt registreerimine ei ole vajalik.

Õhtul, kell 17.30 oleme aga enda lugejatega kohtuma kutsunud bibliograafist filmimehe Vallo Kepi, kes on teinud Eesti kirjanikest 10 dokumentaalfilmi, neist viimane oli Henrik Visnapuust. Praegu on tal töös uus film, mis räägib arbujate rühmitusest tervikuna.

Operaatori haridusega Vallo Keppi huvi luule vastu sai alguse juhuslikult kingiks saadud luulekogust umbes 50 aastat tagasi. Praeguseks on ta kodune luuleraamatukogu jõudnud enam kui 3000 eksemplarini.

Möödunud aasta lõpus pani Vallo Kepp kaante vahele valiku Henrik Visnapuu isamaa- ja armastusluulet. Luulevalimik „Kodumaa ja kirg“ pakub lisaks luuletustele ka põhjalikku ja rohkete fotodega illustreeritud ülevaadet Visnapuu elust ja kaasteelistest.

Raamatu ja roosi päev on 23. aprillil tähistatav suur raamatu püha ning raamatukogu jaoks on see üks tähtsamaid päevi aastas. Sellel päeval austatakse kõikjal maailmas nii raamatut kui selle tegijat.

Eestis tähistatakse raamatu ja roosi päeva alates 1998. aastast. Ajalooliselt sai raamatu ja roosi päeva tähistamine aga alguse 1930. aastatel Barcelonas, kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas ning süvendada inimeste lugemisharjumust – nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu. Roose ootavad 23. aprillil ka Haapsalu raamatukogu töötajad – kõigile, kes raamatukoguhoidjale roosi toovad kingib raamatukogu vastu tasuta raamatu.

Teisipäeval, 24. aprillil kell 11.00 ootame aga lasteraamatukogusse paberist roose meisterdama.

Kohtume raamatukogus!