Põhjamaade kirjanduse nädala teemaks on “Pidu Põhjalas”

Toimumise aeg: 11 - 17.11.2019 9:00 - 17:00

Talviselt pimedal ajal, 11.-17. novembril on ka tänavu Põhjamaade kirjanduse nädal, mille teemaks seekord on „Pidu Põhjalas“ ja sellega soovitakse pöörata tähelepanu kogukonnale ja sõprusele.

“Pidu Põhjalas” on läbivaks jooneks kõikides nädala tegemistes. Teema peegeldub ka sellel aastal jututundideks valitud tekstides ja raamatutes, mis kõik kutsuvad teid samal ajal oma kirjanduslikule retkele endale unikaalsel viisil. Selle aasta raamatud on: “Pipi Pikksukk”, “Sofie maailm” ja “Babette’i pidusöök”.

Pipi kutsub meid oma sünnipäevale Segasumma suvilasse, kus külalisteks on ka ahv ja hobune. Sofie sünnipäeval satume filosoofiateemalisele aiapeole, kus pakutakse nii kohvi kui kõnesid koos sürrealismi puudutusega. Ja Babette pakub meile prantsuse pidusööki, mida saab nautida kuni viimase suutäieni.

Igal aastal on kirjanduse nädalal uus teema. Teemaga seonduvalt valitakse üks raamat lastele, üks noortele ja üks täiskasvanutele.

Põhjamaade kirjanduse nädal on ettelugemise üritus. Loetakse ette lõike aasta raamatuteks valitud teostest, ja seda samal ajal kõikides Põhja- ja Baltimaades ning ka Põhjala asutustes kõikjal maailmas.

Põhjamaade kirjanduse nädalast võtab osa ka Haapsalu raamatukogu:

11. november – Krista Kumberg loeb ette Risti Põhikoolis 1.-5. klassidele ning Jaanus Kõuts Haapsalu Põhikoolis 2.-4. klassidele.

Alates 7. novembrist on Haapsalus raamatukogus (Posti 3) üleval Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse eestvedamisel valminud fotonäitus „Põhjala saared“.