Noorte kunstiprojekti avanäitus tuleb LÜGi õpilastelt

Toimumise aeg: 0202.02.2018 12:00 - 12:00

EV100 kunstiprojekti „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“ avab Lääne Maakonna Keskraamatukogus Läänemaa Ühisgümnaasiumi (LÜG) õpilaste koomiksite näitus „Meie naaber Soome“.

Ühisgümnaasiumi hõimunädal oli möödunud aastal Soome ja Eesti 100 raames pühendatud soomlastele, mis oli koomiksite konkursi ajendiks. „Koomiksite konkurss oli ambitsioonikas ettevõtmine, sest koomiksite loomine on tegelikult väga keeruline. Seda enam on põhjust rõõmustada, et õpilased o suutnud tabada eestlaste ja soomlaste olemust,“ kommenteeris LÜGi kirjandusõpetaja Monika Undo. Koomiksitesse on põimitud näiteks motiive kirjandusest ja geograafiast, lisaks on leidnud kajastamist ühiskonnas toimuv.

Konkursile laekunud töödest, mille avamine toimus Läänemaa Ühisgümnaasiumis 16. oktoobril. Raamatukogus on näitus üleval 2. veebruarini.

„Noor, loo, too – kunst raamatukokku“ on projekt, mille raames raamatukogud pakuvad läbi terve 2018. aasta noortele (14-26 aastat) kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. See tähendab, et raamatukogude näitusepindu broneeritakse meie riigi sünnipäeva puhul eelkõige kohalikele noortele ehk siis üle Eesti toimuvad raamatukogudes eelkõige noorte näitused.

Näituste korraldamine noortele on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogu annab näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitab vajadusel näituste ülespanemisel ning näituse avaürituse tegemisel.

Läänemaal on lisaks Haapsalu raamatukogule ja lasteraamatukogule hetkel projektiga liitunud ka Uuemõisa ja Taebla raamatukogud. Teiste maakonna raamatukogude osalemine projektis selgub jooksvalt. Lasteraamatukogus lähevad jaanuari jooksul üles Ridala kunstiringi tööd ning Taebla raamatukogus on alates jaanuari lõpust võimalik näha Haapsalu juurtega noore kunstiku Erik Tederi graafilisi lehti.

Lisainfo näituse graafikute ja näitusepindade kohta erinevates raamatukogudes:

Haapsalu raamatukogu: Liina Valdre liina@lib.haapsalu.ee

Haapsalu lasteraamatukogu: Krista Kumberg krista@lib.haapsalu.ee

Uuemõisa raamatukogu: Susan-Carol Marjapuu susan-carol@lib.haapsalu.ee

Taebla raamatukogu: Ruth Randoja taebla.raamatukogu@laanenigula.ee