Neljanda suvelugemise lõpetas rekordarv lapsi

Toimumise aeg: 27.08.2021 12:00 - 14:00

Tänavu toimus laste suvelugemise väljakutse Läänemaal juba neljandat korda ja selle lõpetas tänavu rekordarv ehk 75 last. Esimesel aastal kui Haapsalu lasteraamatukogu suvelugemisega alustas läbis selle edukalt 12 last, järgnevatel aastatel on olnud osalejaid juba 60 ringis.

Nii nagu eelmisel aastal osalesid ka sel korral kõik Läänemaa raamatukogud.

Juuni alguses said lapsed raamatukogudest küsida raamatusoovitustega lugemispassid, kus 30 soovitatud raamatust tuleb läbi lugeda vähemalt seitse ning vastata raamatukoguhoidja küsimustele raamatu kohta. Soovitatud raamatud on mõeldud kolmel tasemel lugejale: algajale, edasijõudnud ja vilunud lugejale.

Iga taseme jaoks on lugemispassis keskmiselt kümme raamatut koos kaanepildi ja sisututvustusega. Iga loetud raamatu kohta saab laps endale lugemispassi templi ja seitse templit kogunud ning seega väljakutse edukalt läbinud laps saab kutse suvelugemise lõpetamisele.

Suvelugemise valikust leiab meelelahutust ja meelekosutust. „Soovitame teoseid, mis on lõbusad ja põnevad lugeda, mis aitavad kasvada ning maailmast ning inimestest enda ümber paremini aru saada. Tänavusest nimistust leidis nii uut kui ka vanemat väärtkirjandust, algupärandeid ja tõlkeid,“ selgitas lasteraamatukogu bibliograaf Krista Kumberg raamatute valikut. Programmi kokkupanekul on pööratud ka tähelepanu autoritele, kellel on sel aastal juubel olnud või tulemas, näiteks Jaan Rannap 90.

Suvelugemise lõpetamise külaliseks oli kirjanik Hugo Vaher ning tänu kirjastusele Koolibri oli loosikingiks väljas 25 raamatut.