Muinasjutukonverents toimub juuni asemel septembris

Toimumise aeg: 08.09.2021 10:00 - 18:00

Kuigi olukord läheb Eestis iga päevaga paremaks, viirus taandub ja vaktsiinid saabuvad, otsustasime siiski algselt 8. juunile planeeritud muinasjutukonverentsi lükata täpselt kolm kuud edasi ehk 8. septembrile.

Leiame, et juuni algus ei ole konverentsi läbiviimiseks veel piisavalt turvaline ning suvi annab võimaluse viirusel veelgi enam taanduda ja kõigil soovijatel on võimalus enda vaktsiinidoosid kätte saada.

Ühtlasi peame konverentsi korraldamisel arvestama riiklike piirangutega, mis juuni alguses teevad konverentsi korraldamise keeruliseks. Lisaks põnevatele ettekannetele on muinasjutukonverentsi oluline osa on alati olnud suhtlus, maske kandes ja distantsi hoides oleks see aga oluliselt pärsitud.

Konverentsi lükkamine sügisesse annab meile ka võimaluse senist kinnitatud esinejate nimekirja (Risto Järv, Piret Päär, Juhani Püttsepp, Tiina Vähi ja Krista Kumberg) veelgi täiendada. Konverentsi toimumiskoht jääb samaks – Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaal.

Et mitte jätta konverentsiks registreerimist suure suve peale, siis selle avame kohe. Teha saab seda siin.

Muinasjutukonverents on tänavu pühendatud metsale ja muinasjuttudele ning kannab alapealkirja “Miks mets kohiseb?”. Muinasjutukonverents toimus Haapsalus esimest korda 2009. aastal, mil kutsusime kokku muinaslugusid väärtustavad inimesed meilt ja mujalt, kes olid nõus oma teadmisi, mõtteid ja kogemusi teistega jagama. Sedasama soovime teha ka tänavu.

Konverents on suunatud laste lugemise juhtidele – lapsevanematele, pedagoogidele, raamatukoguhoidjatele, huvijuhtidele, loovtegevuse juhtidele ja noorsootöötajatele.