Muinasjutukonverents rändas tänavu metsas

Toimumise aeg: 08.09.2021 11:00 - 16:00

Muinasjutukonverents, mis oli tänavu pühendatud metsale ja muinasjuttudele, toimus kolmapäeval, 8. septembril Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaalis ning seekord otsisime vastust küsimusele “Miks mets kohiseb?”.

Meie muinasjutukonverentsi eesmärgiks on kutsuda üle Eesti kokku muinasjutte väärtustavad inimesed, kes oma teadmisi, mõtteid ja kogemusi teistega jagada soovivad. Tänavu astusid konverentsil üles Tuul Sepp, Piret Päär, Risto Järv, Triin Kusmin, Juhani Püttsepp ja Krista Kumberg.

Kuigi konverents toimus tänavu erandkorras sügisel, siis konverentsiga sama jalga käis ka juba kevadine Läänemaa õpilaste suunatud Ernst Enno omaloomingukonkurss, mis tänavu keskendus metsale. Mets, täpsemalt metsa maharaiumine, on viimasel ajal inimeste meeli erutanud, neid riidu ajanud, aga ka liitnud. Ega ole lapsed ja nooredki üldise arutelu ees kõrvu ja silmi sulgenud.

Veelgi enam konverentsi lainele aitas viia juulis raamatukogu vitriinides väljas olnud Eesti Köitekunstnike Ühenduse näitus „Forestonia. Estwald. Mine metsa!“. Näitusele on valitud 26 eesti kunstnikku, kes on köitnud Valdur Mikita samanimelise tekstikogumikku, mis kajastab eestlaste mõttelaadi ja eestluse eripära.

Köitekunstnikud ei hüljanud meid ka septembris ja ka konverentsil oli vitriinides neilt väljas uus temaatiline näitus. Lisaks olid näitusega väljas ka Haapsalu Kolledži tudengid Laura Heina juhendamisel ja Haapsalu Kunstiklubi illustratsioonirühmitus. Kõik näitused jäävad ülesse septembri lõpuni.

Kava
Muinasjutukonverentsi Muinasjutuvägi „Miks mets kohiseb?“ kava
10.30 – 11.00
Registeerimine ja hommikukohv
11.00 – 12.30
Sissejuhatus ja linnapea Urmas Suklese tervitussõnad
Piret Päär „Mõõdupuud“
Juhani Püttsepp „Puud ja muinaslood“
12.30 – 13.30 Lõuna
13.30 – 14.30
Logolohelugu
Risto Järv „Miks me ei kuule, mis nad räägivad“
Triin Kusmin „Läbi metsa ja muinasjuttude“
14.30 – 14.45
Jalasirutuspaus
14.45 – 16.00
Tuul Sepp “Mets ja muinaslood evolutsioonibioloogilisest vaatenurgast.”
Krista Kumberg „Viska metsa!“
Lõpusõnad

Konverents on suunatud laste lugemise juhtidele – lapsevanematele, pedagoogidele, raamatukoguhoidjatele, huvijuhtidele, loovtegevuse juhtidele ja noorsootöötajatele.