Lasteraamatupäeval tuleb Haapsalu lasteraamatukogusse kirjanik Priit Põhjala

Toimumise aeg: 07.04.2018 11:00 - 13:00


Hariduselt on Priit Põhjala semiootik ja igapäevaselt töötab ta kirjastuses Tänapäev toimetajana. Tema debüüt lastekirjanduses oli edukas – 2016. aastal ilmunud „Minu vanaisa on murdvaras“ valiti Kultuurkapitali lastekirjanduse preemia nominentide hulka.

Äsja ilmus trükist Põhjala teine lasteraamat „Onu Mati, loomaarst“. Algupärase lastekirjanduse konkursil Nukits, kus lapsed hääletavad oma lemmikraamatute poolt, kuulub Läänemaa laste poolehoid just Priit Põhjala esikteosele.

Lisaks kohtumisele kirjanikuga saab näha Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaringi “Üks” esituses Donald Tombergi näidendit “Nähtamatu poiss” (lavastanud Anne Suislep ja Triin Reemann). Läänemaa kooliteatrite festivalil nopiti sellega algklasside arvestuses esikoht.

Ühtlasi on kavas erinevad mängud ning vaatamiseks on üleval Prantsusmaa illustraatorite näitus „Mina ja teised“.

Esmakordselt tähistati rahvusvahelist lasteraamatupäeva 1967. aastal. Sobiva kuupäeva otsingul langes valik 2. aprillile, muinasjutuvestja H. C. Anderseni sünnipäevale. Sel päeval korraldatakse igal pool maailmas kõikvõimalikke raamatu- ja lugemisüritusi lastele. Eestis on lasteraamatupäeva tähistatud 16 aastat, esmakordselt 1991. Haapsalu lasteraamatukogu tähistab lasteraamatupäeva traditsiooniliselt aprilli alguse nädalavahetusel.

Tänavuse lasteraamatupäeva juhtlause on „Väike on raamatus suur“ , pöördumise kirjutas Läti kirjanik Inese Zandere ja plakati kujundas Reinis Petersons.