Lasteraamatukogus tulevad ka tänavu suvel jutu-, mängu – ja meisterdamistunnid

Toimumise aeg: 12.06 - 21.08.2019 11:00 - 12:00

Suvised jutu-, mängu- ja meisterdamistunnid toimuvad tänavu iga kolmapäev Haapsalu lasteraamatukogus 12. juunist kuni 21. augustini. Esimesse tundi tuleb külla lastekirjanik Triinu Laan, kes esitleb oma uut raamatut, mille pealkiri on „Krutskiline tita. Päähäkääntävä tita“.

Eelkooliealistele lastele ja nende peredele mõeldud raamat koosneb 15 jutukesest, mis kirjeldavad elu läbi tita silmade. Tekst on paralleelselt eesti ja võro keeles. Eestikeelne tekst võimaldab nii võrokestel kui muudel eestlastel hõlpsasti sisust aru saada ning võrokeelne lisab avastamis- ja äratundmisrõõmu. Triinu Laan on varem avaldanud kaks lasteraamatut. 2007. aastal ilmus „Suur must koer. Suur must pini“ (Triinu Ojari nime all) ja 2016 . aastal „Vana katkine kass. Vana katskinõ kass“ juba Triinu Laanena.

Jutu-, mängu- ja meisterdamistundides tutvustame lastele läbi terve suve uuemat ja vanemat, eesti ja välismaa lastekirjandust, mille juurde kuulub ka lugude jutustamine, mängimine ja meisterdamine. Sel suvel on tundidesse oodata Triinu Laane kõrval ka mitmeid teisi põnevaid külalisi.

Suvised üritused lasteraamatukogus on kujunenud omamoodi kohtumispaigaks Haapsalus suvitavatele lastele, kes kohtuvad siin juba varasemate sõpradega või leiavad siit uusi.

Kõik tunnid algavad kell 11.00 ning on kõigile huvilistele tasuta.