Lasteraamatukogus käib kaks korda kuus lugemiskoer

Toimumise aeg: 31.10.2020 11:00 - 12:00

Haapsalu lasteraamatukogus hakkavad alates novembrist kuni maini iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval käima lugemiskoer Sära ja koerajuht Liisi.

Liisi ja Säraga sai esmatutvustust teha 31. oktoobril. Kohal oli ka Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu eetvedaja Maarja Tali, kes rääkis lugemiskoerte tegevusest täpsemalt.

Lugemiskoerte projekt on ka maailmas populaarne formaat, milles raamatukogus või sobivas ettevalmistatud keskkonnas ettelugemist harjutada soovija loeb 15 minuti jooksul raamatut koerale. Eesmärk on luua pingevaba keskkond ning pakkuda lugejale eduelamus või lugemisega seonduv hea emotsioon.

Ettelugemist viivad läbi väljaõppe saanud koer ning koerajuht ja raamatukogu töötaja. Tiime valib, koolitab ning igapäevast tööd koordineerib Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing.

Kuna koerale ette lugeda saab üks laps korraga, siis on programmis osalemiseks vaja ennast registreerida. Haapsalu lasteraamatukogu lugemisprogrammi kohta täiendava info saamiseks võtke julgelt ühendust lasteraamatukogu juhataja Jaanus Kõutsiga (jaanus@lib.haapsalu.ee).

Lugemine käppa!

Ettevõtmist toetab firma LONAS.