Laste suvelugemine laieneb sel aastal üle terve Läänemaa

Toimumise aeg: 01.06 - 18.08.2020 12:00 - 12:00

Kolmandat aastat toimuvat laste suvelugemise väljakutset pakuvad tänavu kõik Läänemaa raamatukogud.

„Hea raamatu lugemine on suurepärane koostisosa õnneliku lapsepõlve retseptis. Ja mis saab veel parem olla, kui lugeda suvevaheajal, ükskõik millal, ükskõik kus. Just selle võimaluse meeldetuletamiseks sobib suvelugemise väljakutse eriti hästi,“ valgustas suvelugemise tagamaid lasteraamatukogu juhataja Jaanus Kõuts.

Juuni algusest saavad lapsed raamatukogudest küsida raamatusoovitustega lugemispassid, kus kolmekümnest soovitatud raamatust tuleb läbi lugeda vähemalt seitse ning vastata raamatukoguhoidja küsimustele raamatu kohta. Soovitatud raamatud on mõeldud kolmel tasemel lugejale: algajale, edasijõudnud ja vilunud lugejale.

„Valisime raamatud nii, et oleks lugeda midagi nii uutest ja huvitavatest kui vanematest ja väärtuslikest lasteraamatutest. Teemadering on lai, lugemist ootavad lood ulatuvad salapärastest juhtumitest nalja ja naeruni,“ tutvustas Krista Kumberg valitud raamatuid.

Iga taseme jaoks on lugemispassis keskmiselt kümme raamatut koos kaanepildi ja sisututvustusega. Iga loetud raamatu kohta saab laps endale lugemispassi templi ja seitse templit kogunud ning seega väljakutse edukalt läbinud laps saab kutse suvelugemise lõpetamisele.

Esimesel aastal kui Haapsalu lasteraamatukogu suvelugemisega alustas läbis selle edukalt 12 last, eelmisel aastal oli lõpetanuid juba ligi 60 ja Läänemaalt osales suvelugemises seitse raamatukogu. Tänavu pakuvad suvelugemise võimalust kõik Läänemaa raamatukogud ning on loota veelgi suuremat osalejate arvu.

Suvelugemise väljakutse edukalt läbinud lapsi ootab 26. augustil lõbus lõpupidu.