Kunstikooli õpilaste näitus läheb mööda Läänemaa raamatukogusid rändama

Toimumise aeg: 01.02 - 30.04.2019 12:00 - 12:00

Haapsalu Kunstikooli õpilaste näitus “Mina”, mis sündis EV100 kunstiprojekti “Noor, loo, too – kunst raamatukokku raames”, läheb veebruarist Läänemaa raamatukogudesse rändama.

Alates veebruari algusest on näitus üleval Taebla raamatukogus, märtsis Uuemõisa raamatukogus ning aprillis saab näitust näha Kullamaa raamatukogus. Haapsalu raamatukogus oli näitus üleval 19. detsembrist kuni 21. jaanuarini.

Näitus koosneb kunstikooli III ja IV kursuse õpilaste fotorealistlikus stiilis tehtud õlimaalidest. Noored on kujutanud isiksusi, kes on neid kuidagi puudutanud või on nende jaoks olulised oma elustiili või hoiakute poolest. III kursuse juhendaja on õpetaja Aide Leit-Lepmets ja IV kursuse juhendaja on maaliõpetaja Elis Saareväli.

“Noor, loo, too – kunst raamatukokku” on projekt, mille raames raamatukogud pakkusid läbi terve 2018. aasta noortele 14-26 aastastele kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. See tähendab, et raamatukogude näitusepindu broneeriti meie riigi sünnipäeva puhul eelkõige kohalikele noortele ehk siis üle Eesti toimusid raamatukogudes eelkõige noorte näitused.