Kirjandussügist alustas raamatukogus Mudlum

Toimumise aeg: 14.09.2020 17:00 - 19:00

Esmaspäeval, 14. septembril kell 17.00 käis Haapsalu raamatukogu lugemissaali (Posti 3) lugejatega kohtumas kirjanik ja kirjanduskriitik Mudlum (kodanikunimega Made Luiga).

Möödunud aastal ilmus Mudlumi sulest romaan „Poola poisid”, mis on ta viies raamat – varem on tal ilmunud jutukogud „Tõsine inimene“ja „Linnu silmad“, jutustus „Ilus Elviira“ ning artiklikogumik „Ümberjutustaja“.

„Poola poiste“ eest pälvis Mudlum nii kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia kui ka Euroopa Liidu kirjandusauhinna. Jutukoguga „Tõsine inimene“ kandideeris ta samuti kultuurkapitali proosaauhinnale ning 2017. aastal pälvis ta Friedebert Tuglase auhinna novelli „Ilma alguseta, ilma lõputa“ eest.

Lisaks novellide kirjutamisele on Made Luiga panustanud Eesti novellikultuuri populariseerimisse ka kuuludes sarja „Eesti novell“ koostajate ridadesse.

Peeter Sauter on selle aasta alguses Sirbis ilmunud „Poola poiste“ arvustuses toonud Mudlumi plussina välja teksti vaba voo ja orgaanilise keelekasutuse, mis ei püri originaalsusele, aga viskab väikseid vimkasid vahele.

Mudlum on ise öelnud, et ta ei näe maailma kui lugu, vaid kui kulgemist. Siit tuleneb tema lugude eripära, keskendumine minevikulistele, kohati unenäolistele mõtiskeludele, milles annavad tooni igapäevaelu meeleolud ja detailid, samuti seisundite eelistamine süžeedele.