Julia Bolšakova ainulaadsed linnajoonistused jõuavad Haapsalu lasteraamatukokku

Toimumise aeg: 30.08.2019 15:00 - 16:00

Reedel, 30. augustil kell 15.00 toimub Haapsalu lasteraamatukogus (Wiedemanni 11) tuntud Moskva kunstniku Julia Bolšakova ainulaadsete linnajoonistuste näituse avamine. Kohal on ka autor ise.

Julia Bolšakova on sündinud, kasvanud ja õppinud Moskvas, kus elab ja töötab ka praegu. Oma muude tööde kõrval on ta alati joonistanud, tõsi küll, vaheaegadega. Alates aastast 2009 on ta osalenud rahvusvahelistel näitustel. Tema pilte on saanud kunsti üldsus nautida nii Itaalias kui Prantsusmaal, aastal 2013 toimus tema esimene isikunäitus Saksamaal. Moskvas on Bolšakoval olnud mitmeid näitusi.

Kunstnik on üks ühingu „Urban Sketchers Moscow“ („Moskva linnajoonistajad“) asutajatest. See organisatsioon kuulub omakorda ülemaailmsesse kunstnike kogukonda “Urban Sketchers” (USk), kes praktiseerib joonistamist linnades ja külades, kus nad elavad või kuhu nad reisivad.

Ühingu asutamine ja aktiivne osalus selle ettevõtmistel kasvas välja armastusest joonistamise vastu, haridusest, erialast ja elukutsest. Bolšakovale meeldib reisida – ta kas juba sõidab kuhugi või valmistub reisiks või kavandab uut reisi. Igas etapis jätkab kunstnik joonistamist. Reisid ärgitavad tema arengut kunstnikuna.

Julia Bolšakova peamised töövahendid on sulg ja sulepea, ta on kahtlemata graafik, kuigi eksperimenteeriv graafik, kelle teemaks jääb alati rännak. Talle meeldib uue ja vana, loodusliku ja inimkätega loodu kooslus, meeldivad tavapärasest erinevad vaatenurgad.

Kui reisil olles joonistada, siis pole see üksnes kauni ja meeldima hakanud paiga jäädvustamine. Pilt tuletab lisaks veel meelde, milline oli siis ilm, kuidas joonistaja end tundis, millised olid seal inimesed, mis ümberringi toimus. Joonistusest on näha, kas kunstnikul oli siis hea olla ja kuidas talle paik meeldis. Meelega või kogemata, aga igast pildist nähtub kunstniku isiklik seisukoht.

Bolšakova tööd jäävad Haapsalu lasteraamatukogusse üles kuni novembrini.