Jaak Juske lõpetab sünnipäevakuu Haapsalu raamatukogus

Toimumise aeg: 28.02.2018 12:00 - 19:00

EV100 sündmused Haapsalu raamatukogus ei ole sugugi veel läbi ning kolmapäeval, 28. veebruaril pakume suurtele ja väikestele ajaloohuvilistele maiuspala, sest raamatukokku tuleb külla ajaloolane, õpetaja, poliitik ja kirjanik Jaak Juske.

Päeva esimesel pooles, kell 12.00 kohtub Juske lastega raamatukogu lasteosakonnas (Wiedemanni 11). Ladusa sõnaseadjana on ta avaldanud 17 ajalooteemalist raamatut, millest viis on lastele suunatud ja moodustavad sarja „Isa põnevad unejutud ajaloost“. Aastal 2015 hääletasid lapsed ta raamatu „Tallinna vanalinna kummitusmajad“ kirjanike arvestuses auväärsele 8. kohale.

Sama päeva pärastlõunal, kell 17.30 kohtub Juske täiskasvanud ajaloo- ja kirjandushuvilistega. Nimelt ilmus möödunud aasta lõpus Juske sulest raamat „Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist“, kus on kogutud kokku Eesti riigi sada lugu.

Autor proovis leida põnevaid, pöördelisi seiku ja sündmusi võimalikult paljudest valdkondadest, alates seksuaalelust ning lõpetades looduskaitsega. Sinna vahele jääb Eesti elu kogu oma kirevuses.

Raamatusse said ka tragöödiad ja skandaalid, mis vapustasid omal ajal ühiskonda ning tekitasid kõneainet, kuid hakkavad vaikselt unustuse hõlma vajuma. Samas selgub aga viimasest loost, et meie keskel elab veel inimesi, kes mäletavad riigi sünnihetke.

Juske ise on öelnud, et teos sobib lugemiseks kõigile, kes vähegi ajaloo vastu huvi tunnevad. Samas see raamat ei ole ajalooõpik, vaid räägib Eesti Vabariigi loo üksikute sündmuste kaudu, kus konkreetsed seigad saavad seotud laiema ajalooga.