Haapsalu tublimad lugejad kogunevad reedel lasteraamatukogusse

Toimumise aeg: 17.05.2019 13:00 - 15:00

Reedel, 17. mail kell 13.00 kogunevad lasteraamatukogusse mööduva õppeaasta jooksul silma paistnud noored raamatusõbrad. Esimest korda annab Andres Ammase Fond ühele lapsele üle ka Väikese Lugeja auhinna.

Üritusel astub üles lastekirjanik ja tõlkja Indrek Koff, kes räägib oma suhetest raamatute ja raamatukogudega, lugemise ja kirjutamisega. Lastele on ta kirjutanud kaheksa ning tõlkinud neli raamatut.

Lasteraamatukogu annab seejärel 30 raamatusõbrale väikse preemia selle eest, et nad on silmade särades aktiivselt kasutanud meie ühist raamatuvaramut. „See, mida õigel ajal lapse kätte sattunud raamat teha võib, on tõeline ime. Tihti peame toimuvat loomulikuks arenguks ega pruugigi märgata seost lugemisega. Lugemine on lapse arengu oluline mootor ning seda kasutavaid lapsi me soovimegi esile tõsta,” selgitas raamatukogu lasteosakonna juhataja Jaanus Kõuts.

Seejärel kõnelevad Andres Ammase lähedased lugusid Andrese raamatuarmastusest ning Andres Ammase Fond annab ühele lapsele üle Väikese Lugeja auhinna. Tunnustatud lastele järgneb pidu mängude ja tordiga.