Haapsalu raamatukogu toob vajadusel raamatud koju kätte

Toimumise aeg: 08.10.2019 12:00 - 13:00

Su sõbral on jalg kipsis ja ta ei pääse kodust liikuma? Haapsalu raamatukogu alustab sellest sügisest kahe uue teenuse pakkumist, mis teeb kõigile lugejatele teavikute laenutamise senisest mugavamaks ja toob vajadusel raamatud kasvõi koju kätte.

Koduteenindus on mõeldud inimestele, kelle jaoks on raamatukogu külastamine kas ajutiselt või alaliselt füüsilistel põhjustel raskendatud – toome teavikud koju kätte ja viime ka pärast tagasi. Teenus on lugejale tasuta. Transport toimub kokkuleppel lugejaga üks kord kuus kolmapäeval või neljapäeval ajavahemikus 10.00-16.00. Oma tervislikku seisundit raamatukogule tõendama ei pea.

Teenust saavad kasutada Haapsalu linna elanikud alates 18. eluaastast. Teenuse kasutamiseks peab olema raamatukogu lugeja. Lugejaks registreerida saab nii raamatukogus kohapeal, aga ka elektrooniliselt kui raamatukogu veebilehelt alla laadida lugejaks registreerimise leht, see digiallkirjastada ja saata raamatukogu e-posti.

Tasuline postipaki teenus

Lugejatele, kes ei saa külastada raamatukogu selle lahtiolekuaegadel, hakkab raamatukogu aga toimetama teavikuid kätte Omniva pakiautomaadi vahendusel. Postipaki teenus on lugejale tasuline, selle maksumus sõltub pakiautomaadi hinnakirjast ning lugeja tasub summa paki kättesaamisel.

Laenutatud raamatuid võib tagasi tuua kas raamatukogusse, panna raamatukogu tagastuskasti või tagastada pakiautomaadi kaudu. Viimasel juhul tasub ka selle teenuse eest lugeja.

Koduteenindust pakuvad lisaks keskraamatukogule ka Asuküla, Ridala ja Uuemõisa raamatukogud. Postiteenust pakub ainult keskraamatukogu.

Raamatukogu eesmärgiks on, et raamatud leiaksid veelgi rohkem lugejaid ning laenutada saaks senisest laiemale sihtgrupile.

Lisainfot mõlema teenuse kohta saab kas raamatukogust kohapealt, raamatukogu veebilehelt (www.lib.haapsalu.ee) või helistades tööpäeviti ajavahemikul 10.00-18.00 telefonil 4724 495.