Haapsalu linna raamatukogud on juunist tavapärastel aegadel avatud

Toimumise aeg: 01.06 - 31.08.2020 10:00 - 18:00

Haapsalu linna raamatukogud on avatud tavapärastel suvistel lahtiolekuaegadel.

Raamatukogudes kehtivad Covid-19 nakkusohu vältimiseks eritingimused ja piirangud, millest palume külastajatel juhinduda. Tagamaks nii külastajate kui töötajate ohutust ning takistamaks viiruse levikut järgime Kultuuriministeeriumi juhendis toodud nõudeid, mis on kooskõlastatud Terviseametiga.

Teenindavad töötajad kannavad lugejate ja iseenda kaitseks korduvpuhastatavat visiiri või maski ja kindaid. Teeninduslettidel on ees kaitseklaasid.

Kõigile külastajatele kehtivad jätkuvalt 2+2 reeglid. Raamatukogu siseruumides palume külastajatel, kes kuuluvad riskirühma kanda kaitsemaski.

Kuna kohapeal kasutatavaid raamatuid, ajalehti ja ajakirju ei ole võimalik desinfitseerida ega ka kolm päeva karantiinis hoida, on nende kasutajal kohustus desinfitseerida käsi.

Külastajale tagame vahendid käte desinfitseerimiseks. Raamatukogu personal puhastab korduvalt kasutatavaid pindasid nagu arvutiklaviatuurid, -hiired, lugemislauad jne.

Riiulite vahel liikudes ning leti ees oodates palume hoida kahemeetrist distantsi ning liikuda nii, et ei peaks kitsas riiulivahes teineteisest mööduma.

Arvutitöökohad ja lugemissaali lugemiskohad on üksteisest nõuetekohasel kaugusel.

Raamatuid saab tagastada 24/7 tagastuskasti Posti 3 hoone ja Uuemõisa raamatukogu juures.

Keskraamatukogus (Posti 3) võivad lugejad jätkuvalt raamatuid ette tellida ja soovi korral paneme paki valmis ning anname paki kätte kas aknast või teenindusletist või toome lugejale koju. Reserveerida saab veebilehel www.lugeja.ee Iseteeninduses või e-posti aadressil laenutus@lib.haapsalu.ee või helistades telefonil 472 4495.

Keskraamatukogu (Posti 3) lugemissaalis võib korraga viibida kuni 7 külastajat. Lugemissaali avalikes arvutites 2 külastajat. Soovi korral võib aja ette broneerida telefonil 472 4499.

Lasteraamatukogu (Wiedemanni 11) laenutussaalis võib korraga viibida kuni 25 külastajat ja I korruse lugemissaalis kuni 10 külastajat.