Haapsalu lasteraamatukogusse tulevad lastekirjanduse parimad

Toimumise aeg: 04.03.2020 12:00 - 13:00

Kolmapäeval, 4. märtsil kell 12.00 on Haapsalu lasteraamatukogus külas (Wiedemanni 11) Eesti Kultuurkapitali lastekirjanduse kategoorias nomineeritud Jaanus Vaiksoo ja Aidi Vallik.

Vaiksoo on nomineeritud teosega “King nr 39”, mida ta ise nimetab pseudokrimkaks. “Mul oli selle raamatu kirjutamine ammu mõttes. Teha selline seikluslik lugu, mis pakuks huvi tänapäeva selles vanuses lapsele, kes on algklassidest väljas, kelle lugemishuvi hakkab võib-olla maha käima ja kellel kõiki muid huvisid tuleb kohinal peale. Selline väike üritus või provokatsioon, et kas saab ka selles vanuses lapsed lugema,” selgitas Vaiksoo ERRi kultuuriportaalile.

Aidi Vallik on nomineeritud teosega “Seebu maailm”. Möödunud suvel ilmunud raamat “Seebu maailm” on suunatud 7-10aastastele lastele. “See raamat on armastusest. Räägib ühe väikese lapse armastusest oma ema ja isa vastu,” avas teose sisu nominent.

Lisaks kandideerivad lastekirjanduse kategoorias Andrus Kivirähk teosega „Tont ja Facebook“, Hasso Krull teosega „Kurja Kala kohvik“, Kairi Look teosega „Piia Präänik ja bandiidid“ ja Ilmar Tomusk teosega „Kõrvalised isikud“.

Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse välja 14. märtsil.

Gruppidel palume lasteraamatukogus toimuval kohtumisel osalemiseks registreerida telefonil 473 5535.

Soovijatel on võimalik ka oma raamatusse autogrammi saada.