Eesti kirjanduse päev laupäeval kell 11 – 15

Toimumise aeg: 22.10.2022 11:00 - 15:00

Laupäeval, 22.oktoobril kell 11 – 15 lugemissaalis (Posti 3) Eesti kirjanduse päev.

Lugejatega kohtuvad kirjanikud kell 11 Urve Tinnuri, kell 12.10 Maarja Undusk ja kell 13.20 Elo Selirand.

Raamatute müük (maksmine sularahas) ja Õnneloosiga toredad üllatused.

Lasteraamatukogus (Wiedemanni 11) kell 11 jutuhommik Sügiskambris ja kell 12 töötuba illustraator ja kirjanik Sirly Oderiga.

Vt PLAKAT

Urve Tinnuri on luuletaja ja kirjanik. Ta on avaldanud mitmeid luulekogumikke, romaane ja ka lasteraamatuid. Urve hakkas juba koolipõlves luuletusi kirjutama. Hiljem, täiskasvanuna, lisandusid lasteraamatud ja romaanid. Urve näol on tegemist Lääne Maakonna Keskraamatukogu ühe enim laenutatava kirjanikuga. Tema raamatud “Kui põld oleks järv”, “Kaks ööd mahajäetud majas” ja “Leonora” leiavad ikka ja jälle laenutamist erinevas eas lugejate poolt.

Maarja Undusk on eesti nahakunstnik ja luuletaja. 2022. aastal ilmus tema sulest raamat tema emast Ellen Niidust (“Ellen Niit. Heleda mõtte laast”). Raamatus kirjutab Maarja oma ema elust ja loomingust. See raamat on Lääne Maakonna Keskraamatukogu viimase poole aasta üks enim laenutatud raamatutest. Kirjanduslikul laupäeval räägib Maarja oma raamatu kirjutamisest ja oma tööst kunstnikuna.

Elo Selirand on režissöör, stsenarist ja kirjanik. Elo on avaldanud raamatud “Tormpuudlane”, “Punane päevik”, “Elu eesliinil. Koroonalahing Kuressaare haiglas” ja “Tormi märgid” (2021) ning pseudonüümi Aliis Jõe all romaanid “Viimane laev”, “… kes pole kunagi söönud homaari” , “Unustamatu Ööbiku villa” ja “Kõik teed viivad Roomast.” Samuti on paljudele tuttav film “Kutsar koputab kolm korda”, mille stsenarist ja režisöör ongi Elo.

Sirly Oder on olnud paljude teatrietenduste ja filmide kunstnik. Töötab Rahva Raamatu kaupluste eriväljapanekute kujundajana ja sotsiaalmeedia sisu loojana ning illustreerib vabakutselisena lasteraamatuid. Mõned tema illustreeritud raamatutest: „Rohelise limakolli kättemaks : Eesti lapse uued jubejutud“, „Meie uues kodus kummitab“, „Eia seiklus Tondikakul“, „Pirita kloostri kummitus“. Kõigil huvilistel on võimalus lasteraamatukogus osaleda Sirly töötoas, mille teemaks on hingedeaeg.

KAVA:

Haapsalu raamatukogu lugemissaalis  (Posti 3)

11.00- 12.00 kohtub lugejatega kirjanik Urve Tinnuri

12.10-13.10 kohtub lugejatega kunstnik ja kirjanik Maarja Undusk

13.20-14.20 kohtub lugejatega kirjanik ja režisöör Elo Selirand ehk Aliis Jõe

Lasteraamatukogus (Wiedemanni 11)

11.00 – 12.00 Jutuhommik Sügiskambris

12.00-13.00 töötuba illustraatori ja kirjaniku Sirly Oderiga