Kirjanikud raamatukogus: Armin Kõomägi ja Susan Luitsalu

Toimumise aeg: 23.10.2020 16:00 - 19:00

Reedel, 23. oktoobril astuvad Haapsalu raamatukogu lugemissaalis ülesse Armin Kõomägi ja Susan Luitsalu, Kõomägi alustab kell 16.00 ja Luitsalu kell 17.30.

Armin Kõomägi on eesti kirjanik, stsenarist ning ärimees, kes on avaldanud kolm romaani ning neli novellikogu. Kõomägi kolmas romaan “Lui Vuitoon” võitis 2015. aastal Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel esimese koha.

Raamatukogupäevade alguseks saatis Kõomägi Haapsalu lugejatele kingituseks oma novellikogu „Kahjur“, mis on uus trükk tema eelmisest novellikogust „Minu erootika saladus“. Kogu sisaldab ka 2018 Friedebert Tuglase ja 2019 August Gailiti novelliauhinnaga pärjatud lugu „Goglomov”. Uue trükiga kaasnes ka uus kaanekujundus ja uus pealkiri.

Susan Luitsalu on kirjanik, teleprodutsent, maailmarändur ja matkajuht ning meediapersoon. Luitsalu sulest on 2010. aastal ilmunud artiklite ja blogipostituste kogumik “Küsimused kõikidele vastustele”, reisikirjanduse Minu-sarjas 2018. aastal “Minu Dubai” ning 2020. aastal “Minu maailm: Seiklused ei hüüa tulles”.

Möödunud aastal ilmus Luitsalu laialdast vastukaja pälvinud esikromaan “Ka naabrid nutavad”. “Kui kirjanik kirjutab raamatu, mis on lihtsalt loetav ja naljakas, siis on alati inimesi, kes ütlevad, et see on ajaviiteromaan. Kui inimesed veedavad raamatuga aega, siis jõuab kirjandus rohkemate inimesteni kui mõne raskema teose puhul,” on autor ise teost kommenteerinud.

Luitsalu raamatuid on lisaks heale vastuvõtule kriitikute poolt saatnud ka publikumenu. „Ka naabrid“ nutavad“ oli tänavu kultuurkapitali kirjanduse aastapreemia nominent ning tänavu augustis pälvis Luitsalu Eesti aasta kirjaniku tiitli Liivi muuseumis peetud festivalil „Eesti kirjanik 2020“.

“Autor pole seadnud väga suuri kirjanduslikke eesmärke ja võib-olla just seetõttu on ta saavutanud rohkem kui nii mõnigi suurte ambitsioonidega alustanu. Siiski torkavad silma osav karakteriloome, dramaturgilise pinge loomise oskus ja nauditav stiil. Hästi põimitud olulised teemad tõstavad raamatu kõrgemale tavapärasest meelelahutuskirjandusest,” põhjendas žürii Luitsalule aasta kirjaniku tiitli andmist.

Kõomäe ja Luitsalu esinemistega tähistab Haapsalu raamatukogu eesti raamatu päeva.