Erivajadusega lugejale

Koduteenindus

Kord kuus toob raamatukoguhoidja Haapsalu linnas koduteenindusega liitunud lugejale kätte raamatud ja ajakirjad. Teenus on tasuta.

KELLELE? Keskraamatukogu, Asuküla, Ridala ja Uuemõisa haruraamatukogu lugejale, kel vanust 18 ja rohkem ning kel on raamatukogu külastamine kas ajutiselt või alaliselt tervislikel põhjustel füüsiliselt raskendatud.

INFOT saab küsida telefoni teel raamatukoguhoidjalt Keskraamatukogu, Asuküla, Ridala ja Uuemõisa haruraamatukogude lahtiolekuaegadel. Samuti lugeda veebilehelt Lugejale, valides alateema Koduteenindus.

Ratastoolis lugeja – Kuidas pääseb ratastoolis lugeja raamatukokku?

  • Keskraamatukogusse (Posti 3, Haapsalu) saab ratastoolis liikleja kultuurikeskuse peauksest I korrusel asuvasse laenutussaali, kuid laenutussaali vahelaele ei saa – soovitud raamatud toob lugejale raamatukoguhoidja. Teisel korrusel asuvasse lugemissaali saab liftiga.  Raamatutagastuskast ja Raamatukapp asuvad hoone ees peauksest paremal. Ratastooliga liikuval lugejal palume teada anda, et raamatukappi tuleb pakk panna alumisse kappi, kust on mugavam kätte saada. Parkimisplatsid asuvad hoone Koidula tänava ja Vaba tänava poolsetel külgedel. Kultuurikeskuses on invaWC.
  • Lasteraamatukogusse (Wiedemanni 11, Haapsalu) saab peauksest kaldtee kaudu I korrusel asuvasse laenutussaali, lugemissaali ja ürituste saali ning invaWCsse. Maja välisuks on kitsas ja siseneja vajab raamatukoguhoidja abi, koputage aknale või helistage tel 4735535. Maja ees on parkimiskohad.
  • Raamatulaenutuspunkt Haapsalu sotsiaalmajas (Kastani 7, Haapsalu) asub I korrusel, majas on invaWC. Maja ees on parkimiskohad.
  • Asuküla raamatukogusse, mis asub Asuküla seltsimajas (Mägari küla, Haapsalu linn) saab kaldtee kaudu. Maja ees on parkla.
  • Ridala raamatukogusse, mis asub Ridala Põhikooli majas (Panga küla, Haapsalu linn) puudub ratastooliga ligipääs.
  • Uuemõisa raamatukogusse, mis asub Haapsalu Kutsehariduskeskuse hoones, saab raamatukogu ukse juures oleva kaldtee kaudu, majas on invaWC. Maja seinal on raamatutagastuskast. Raamatukogu ukse juures on parkla.

Pimedale või nägemispuudega lugeja – kes ja kuidas saab kasutada Pimedate Raamatukogu?