Erivajadusega lugejale

Koduteenindus

Kord kuus toob raamatukoguhoidja Haapsalu linnas koduteenindusega liitunud lugejale kätte raamatud ja ajakirjad. Teenus on tasuta.

KELLELE? Keskraamatukogu, Asuküla, Ridala ja Uuemõisa haruraamatukogu lugejale, kel vanust 18 ja rohkem ning kel on raamatukogu külastamine kas ajutiselt või alaliselt tervislikel põhjustel füüsiliselt raskendatud.

INFOT saab küsida telefoni teel raamatukoguhoidjalt Keskraamatukogu, Asuküla, Ridala ja Uuemõisa haruraamatukogude lahtiolekuaegadel. Samuti lugeda veebilehelt Lugejale, valides alateema Koduteenindus.

Ratastoolis lugeja – Kuidas pääseb ratastoolis lugeja raamatukokku?

  • Keskraamatukogusse (Posti 3, Haapsalu) saab ratastoolis liikleja kultuurikeskuse peauksest I korrusel asuvasse laenutussaali, kuid laenutussaali vahelaele ei saa – soovitud raamatud toob lugejale raamatukoguhoidja. II korrusel asuvasse lugemissaali saab liftiga.  Raamatutagastuskast asub hoone ees peauksest paremal. Parkimisplatsid asuvad hoone Koidula tänava ja Vaba tänava poolsel külgedel. Kultuurikeskuses on invaWC.
  • Lasteraamatukogusse (Wiedemanni 11, Haapsalu) saab peauksest kaldtee kaudu I korrusel asuvasse laenutussaali, lugemissaali ja ürituste saali ning invaWCsse. Maja välisuks on kitsas ja siseneja vajab raamatukoguhoidja abi, koputage aknale või helistage tel 4735535. Maja ees on parkimiskohad.
  • Raamatulaenutuspunkt Haapsalu sotsiaalmajas (Kastani 7, Haapsalu) asub I korrusel, majas on invaWC. Maja ees on parkimiskohad.
  • Asuküla raamatukogusse, mis asub Asuküla seltsimajas (Mägari küla, Haapsalu linn) saab kaldtee kaudu. Maja ees on parkla.
  • Ridala raamatukogusse, mis asub Ridala Põhikooli majas (Panga küla, Haapsalu linn) puudub ratastooliga ligipääs.
  • Uuemõisa raamatukogusse, mis asub Haapsalu Kutsehariduskeskuse hoones, saab raamatukogu uksest kaldtee kaudu, majas on invaWC. Ukse juures on raamatutagastuskast, kuid ratastoolis lugejal on raske raamatuid sinna sisse panna. Raamatukogu ukse juures on parkla.