Lasteraamatukogu ootab vaheajal hoovimängule

Toimumise aeg: 22 - 27.02.2021 10:00 - 18:00

Koolivaheaeg tuleb Haapsalu lasteraamatukogus seekord teisiti ning tavapäraste jutu-, mängu- ja meisterdamistundide asemel ootame lapsi hoopis hoovimängule.

Hoovimängus saab osaleda alates 22. veebruarist kuni 27. veebruarini lasteraamatukogu lahtiolekuaegadel. Mängus osalemiseks ei ole vaja muud kui küsida raamatukogust endale ülesannete leht ja suunduda raamatukogu hoovi seda lahendama.

Kõigile ülesannete lahendajatele on preemiaks väike magus amps.

Kuna koolivaheaja nädalal on ka Eesti Vabariigi aastapäev, siis seoses sellega on raamatukogu 23. veebruaril avatud kell 10-15 ning 24. veebruaril on raamatukogu suletud. Muudel päevadel on raamatukogu avatud tavapärastel aegadel

25.02
10:00 - 18:00

Andres Ammase väikese lugeja stipendiumi saab Moona Ojasoo

Andres Ammase fond annab koostöös Haapsalu lasteraamatukoguga välja väikese lugeja stipendiumi, mille sel aastal saab Haapsalu linna algkooli õpilane Moona Ojasoo.

Moona Ojasoo on oma eale vaatamata olnud juba palju aastaid lasteraamatukogu pühendunud lugeja. Tema laenutatud raamatute hulk on aukartustäratav ja eeskujuks täiskasvanuilegi, kuid lisaks paistab ta silma lugemisvara valiku ja suhtumisega lugemisse, lähenedes teda huvitavatele teemadele süvitsi. Ojsaoo loeb raamatuid, mis on adresseeritud temast tunduvalt vanematele ja oskab nendest vestluse käigus välja tuua olulisima.

Loe edasi ...
3.03
- 26.03
17:30 - 18:00

Veebruar ja märts toovad raamatukogusse Keiu Kullesse ehtekunsti

NB! Seoses avalike ürituste korraldamise keeluga märtsis lükkub loeng edasi ning täpsustuvad ehtenäituse ja ehtemüügi toimumisajad.

Kolmapäeval, 10. märtsil kell 17.30 toimub raamatukogu lugemissaalis (Posti 3) ehtemeister Keiu Kullese loeng „Rahvarõivas ja ehe“.

Sellele eelnevalt, alates 16. veebruarist on raamatukogu lugemissaali seintel üleval Keiu Kullese fotonäitus „Ilusad kihelkondlikud ehted“. Märtsi alguses lähevad lugemissaali vitriinidesse välja ka Keiu Kullese ehted. Nii foto- kui ka ehtenäitusega on huvilistel võimalik raamatukogus tutvuda kuni 26. märtsini.

Reedel, 26. märtsil kell 12.00 avaneb aga suurepärane võimalus raamatukogus Keiu Kullese ehteid endalegi osta.

Pilte näitusest saab vaadata siit ja näituse plakati leiab siit.

Rohkem infot Keiu Kullese tööde kohta leiab ehtemeistri kodulehelt.

Loe edasi ...
2.02
- 28.02
16:30 - 18:00

Raamatukogus saab tutvuda Naiskodukaitse ajalooga

Teisipäeval, 2. veebruaril kell 16.30 toimus Haapsalu raamatukogus Naiskodukaitse Lääne ringkonna näituse „Säde ja Leegi“ avamine.

Väljapanekule on meened ja asjad alates Naiskodukaitse taasloomisest. Fotodel tehakse aga tagasivaate naiskodukaitsjate tegemistele enne Teist maailmasõda.

Näitus jääb huvilistele avatuks 2. märtsini.

Vaata fotosid avamiselt siit.

Näituse plakat.
24.11
- 30.11
10:00 - 18:00

Hoiame viiruse eemal ja raamatukogud avatud!

Haapsalu raamatukogu teeb omalt poolt kõik, et raamatukogu püsiks avatud ja oleks ka viiruse teise laine ajal meie lugejatele turvaline koht.

Alates 24. novembrist on avalikes siseruumides kohustuslik kanda maski või katta nina ja suu. Alla 12-aastastele lastele või inimestelele, kellel on meditsiinile põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad), kohustus ei kehti.

Raamatukogus kehtib ka juba kevadest tuttav 2+2 reegel. Lisaks on raamatukogus kõikide sissepääsude juurde paigutatud käte puhastamiseks desovahendid.

Kui tunnete, et olete tõbised, siis soovitame raamatukogusse tuleku asemel raamatud tellida raamatukappi. Samuti toimib koduteenindus ning raamatuid on võimalik tellida ka Omniva pakiautomaati.

Hoiame ennast ja teisi ning raamatukogud avatud!