Toimub projekti “Noor, loo, too – kunst raamatukokku” infopäev

Lääne Maakonna keskraamatukogu kustub kõiki huvilisi teisipäeval, 26. septembril kell 11.30 raamatukogu lugemissaali üle-eestilise EV100 projekti „Noor, loo, too – kunst raamatukokku“ infopäevale.

Tegemist on projektiga, mille raames raamatukogud pakuvad läbi terve 2018. aasta noortele (14-26 aastat) kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. See tähendab, et näitusepindu broneeritakse meie riigi sünnipäeva puhul eelkõige kohalikele noortele ehk siis üle Eesti toimuvad raamatukogudes eelkõige noorte näitused.

Näituste korraldamine noortele on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogu annab näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitame vajadusel näituste ülespanemisel ning näituse avaürituse tegemisel.

Läänemaa on lisaks maakonna keskraamatukogule hetkel projektiga liitunud ka Uuemõisa ja Taebla raamatukogud. Teiste maakonna raamatukogude osalemine projektis selgub jooksvalt.

Infopäeval anname ülevaate meie näitusepindadest ja kõikidest projekti pakutavatest võimalustest, aga räägime näiteks ka sellest, kuidas koostada fotonäitust ja millega sealjuures tuleks arvestada. Lisaks räägib Haapsalu kunstikooli direktor Marika Aedviir huvilistele, kuidas oma näituseid eksponeerida ning Egon Erkmann annab disaini nõu.

Infopäev on kõikidele huviliste tasuta ning pikkuseks on plaanitud poolteist tundi. Projekti algatas ja koordineerib üle-eestiliselt Tallinna Keskraamatukogu.