Lasteraamatupäeval tuleb Haapsallu kirjanik Kadri Hinrikus

Laupäeval, 1. aprillil tuleb rahvusvahelise lasteraamatupäeva puhul Haapsalu lasteraamatukogusse külla lastekirjanik Kadri Hinrikus.

Paljudele on Tallinna Pedagoogika Ülikooli näitejuhtimise eriala lõpetanud Hinrikus ehk rohkem tuttav ETV ekraanilt, kus ta on saate “Aktuaalne Kaamera” uudisteankur. Lastekirjandusse tuli Hinrikus mälestusraamatutega “Miia ja Friida” (2008) ja “Kui emad olid väiksed” (2009), mis mõlemad said sooja vastuvõtu osaliseks.

Kriitika tähelepanu pälvis ka realistlik jutustus “Et head haldjad sind hoiaksid”. Hinrikus on kirjutanud ka pildi- ja mudilasraamatuid ning metsaelust pajatava “Põmmu, Podsu ja teised sõbrad”.

Ühtlasi astuvad Haapsalu lasteraamatukogus 1. aprillil lasteraamatukogus kahe etendusega üles ka Haapsalu noorte huvikeskuse loovus- ja draamaringi õpilased Anne Suislepa ja Triin Reemanni juhendamisel.

Loeme laupäeval ette ka lasteraamatupäeva sõnumi, mille seekord saatis maailma lastele IBBY (Rahvusvaheline Noorsookirjanduse Nõukogu) Venemaa sektsioon. Sõnumi kirjutas lastekirjanik ja ajakirjanik Sergei Mahhotin ja see kannab pealkirja “Kasva koos raamatuga”.

Üritus algab Haapsalu lasteraamatukogus (Wiedemanni 11) 1. aprillil kell 11 ning on kõigile osalejatele tasuta.