Lääne maakonna raamatukogud osalevad EV100 projektis “Kunst raamatukokku”

Tallinna Keskraamatukogu algatatud EV100 projekti “Kunst raamatukokku” raames pakuvad ka osad Lääne maakonna raamatukogud 2018. aastal võimalust noortele kunstnikele (14-26 aastastele)  eksponeerida oma kunsti raamatukogudes.

Seega toimuvad meie riigi sünnipäeva puhul 2018. aastal Lääne Maakonna Keskraamatukogus ja osades maaraamatukogudes noorte näitused.

Näituste korraldamine noortele on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogu annab näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitab vajadusel näituste ülesse panemisel, näituse avamisürituse tegemisel jne. Ühtlasi teevad noored sadade näituste näol oma kingituse Eestile.

2017. aasta jooksul hakkavad raamatukogud ootama noorte kunstnike avaldusi näituste korraldamiseks. Kunstnike töödeks võivad olla näiteks koomiksid, raamatuillustratsioonid, filmid, installatsioonid, moekollektsioonid, fotod, joonistused, animatsioon ja nii edasi.

Täpsem info projekti ajakava, projektis osalevate raamatukogude ja näituste korraldamise kohta juba septembris toimuval infopäeval.