Hoiame viiruse eemal ja raamatukogud avatud!

Toimumise aeg: 24 - 30.11.2020 10:00 - 18:00

Haapsalu raamatukogu teeb omalt poolt kõik, et raamatukogu püsiks avatud ja oleks ka viiruse teise laine ajal meie lugejatele turvaline koht.

Alates 24. novembrist on avalikes siseruumides kohustuslik kanda maski või katta nina ja suu. Alla 12-aastastele lastele või inimestelele, kellel on meditsiinile põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad), kohustus ei kehti.

Raamatukogus kehtib ka juba kevadest tuttav 2+2 reegel. Lisaks on raamatukogus kõikide sissepääsude juurde paigutatud käte puhastamiseks desovahendid.

Kui tunnete, et olete tõbised, siis soovitame raamatukogusse tuleku asemel raamatud tellida raamatukappi. Samuti toimib koduteenindus ning raamatuid on võimalik tellida ka Omniva pakiautomaati.

Hoiame ennast ja teisi ning raamatukogud avatud!
26.11
- 30.11
10:00 - 18:00

Sotsiaalmaja laenutuspunkt on karantiini tõttu suletud

Seoses Haapsalu sotsiaalmaja töötaja haigestumisega koroonasse on sotsiaalmaja karantiinis 26. november- 13. detsember. Seoses sellega on detsembri keskpaigani suletud ka raamatukogu sotsiaalmajas asuv laenutuspunkt.

Sotsiaalmaja karantiini kohta leiab täpsemat infot siit.

1.12
- 31.12
10:00 - 18:00

Detsember on Haapsalu raamatukogus viivisevaba

Alates 1. detsembrist kuni 6. jaanuarini on Haapsalu raamatukogus viivisevaba periood.

Raamatukogu eesmärgiks on pikalt lugejate kätte jäänud raamatud tagasi saada.

Jätkuvalt on viivisevaba ka iga kuu esimene tööpäev.

31.10
11:00 - 12:00

Lasteraamatukogus käib kaks korda kuus lugemiskoer

Haapsalu lasteraamatukogus hakkavad alates novembrist kuni maini iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval käima lugemiskoer Sära ja koerajuht Liisi.

Lugemiskoerte projekt on ka maailmas populaarne formaat, milles raamatukogus või sobivas ettevalmistatud keskkonnas ettelugemist harjutada soovija loeb 15 minuti jooksul raamatut koerale. Eesmärk on luua pingevaba keskkond ning pakkuda lugejale eduelamus või lugemisega seonduv hea emotsioon.

Ettelugemist viivad läbi väljaõppe saanud koer ning koerajuht ja raamatukogu töötaja. Tiime valib, koolitab ning igapäevast tööd koordineerib Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing.

Ettevõtmist toetab firma LONAS.

Loe edasi ...
2.11
11:00 - 12:00

Raamatukogupäevi Haapsalus külastas üle 300 inimesi

Oktoobri lõpus toimunud raamatukogupäevi külastas Haapsalu raamatukogus ja Haapsalu lasteraamatukogus üle 300 inimese.

Üritus toimus suurtele ja väikestele kokku 14 ning esinejaid sõitis erinevatest Eesti nurkadest Haapsalu kokku kümme. Kohal käisid näiteks kirjanikud Armin Kõomägi, Susan Luitsalu, Aidi Vallik ja Heiki Vilep. Lisaks toimusid erinevad raamatuesitlused, avasime raamatukapi ja võtsime tööle lugemiskoer Sära.

Loe edasi ...